CAD to projektowanie wspomagane komputerowo, a oprogramowanie CAD znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach i branżach takich jak m.in. architektura, produkcja, budownictwo, inżynieria czy inżynieria wodno-lądowa. Oprogramowanie projektowe CAD jest szeroko stosowane przez projektantów różnych specjalności, bazując głównie na rysunkach technicznych, modelach 2D i 3D, które pomagają wizualnie tworzyć projekty i modele.

 Aby projekt był wydajnie realizowany, zespół projektantów musi mieć bezproblemowy dostęp do odczytu poprawnych danych rysunkowych jak i do ich łatwej edycji. Aby być konkurencyjnym w swojej branży, wiele firm projektowych inwestuje swoje zasoby w rozwój posiadanego oprogramowania CAD, co znacząco wpływa na wzrost produktywności.

 Oprogramowanie CAD pomimo stosunkowo dużej łatwości w użyciu, wymaga jednak pewnej nauki, praktyki i umiejętności, aby opanować program. Można zauważyć także, że wiele programów CAD ma podobny interfejs użytkownika i podobną charakterystykę pracy, dzięki temu projektanci mają w pewnym stopniu swobodę w przechodzeniu pomiędzy różnymi programami CAD.

 Pomimo niewątpliwych korzyści jakie można zyskać korzystając z oprogramowania CAD, uwagę należy zwrócić na 4 główne powody, dla których zespół projektantów powinien używać  oprogramowania CAD.

 

Dlaczego Twój zespół projektantów potrzebuje oprogramowania CAD?

1. Oszczędza czas i jest łatwe w użyciu

 Oprogramowanie projektowe CAD sprawia, że praca jest o wiele łatwiejsza dla kreślarza. Dzieje się tak ponieważ oprogramowanie CAD może z łatwością być używane w różnych projektach, co ostatecznie skraca czas procesu ręcznego projektowania. Oprogramowanie CAD umożliwia projektantom bardziej efektywną pracę pozwalając na wysokiej jakości projekty w małym okresie czasu.

2. Poprawia dokładność

 Używając najlepszego oprogramowania CAD, Twój zespół projektowy będzie lepszy w wyznaczaniu i wizualizacji swoich celów oraz koncepcji poprzez stworzenie ich zarówno w formie modeli 2D, jak i 3D. Bardziej adekwatne, precyzyjne, doskonałe odwzorowania i modyfikacje mogą być wykonane za pomocą tego oprogramowania. Stosowanie oprogramowania CAD poprawia również ogólną jakość projektu. Oprogramowanie CAD jest również idealne w przypadku dalszego rozwoju, optymalizacji oraz modyfikacji procesów konstrukcyjnych.

3. Realizuje udostępnianie w chmurze

 Wydajne, świetnie zaprojektowane i najlepsze oprogramowanie CAD pozwala teraz również użytkownikom na przechowywanie ich prac w chmurze. Współpraca między nimi będzie bardziej bezproblemowa, zwłaszcza dla zespołu projektowego, dzięki udostępnianiu projektów w chmurze.     Ułatwia to projektantom dostęp do rysunków sporządzonych w środowisku CAD. Ponadto współpracujące zespoły mają możliwość szybkiej weryfikacji i modyfikacji.

 Konstruktorzy wykonują swoją pracę w większości bazując na architekturze projektu używając ostatnich dostępnych dla nich projektów jako referencje zewnętrzne. Udostępnianie rysunków w chmurze daje konstruktorom możliwość na otrzymywanie aktualnych projektów od architektów, kiedy ci aktualizują rysunki w chmurze.

4. Poprawia komunikację

 Najlepsze oprogramowanie CAD jest dla zespołu projektantów idealnie nadającym się programem do uwzględniania współdziałania różnych części. Wszyscy wiemy, że przygotowywanie projektu przechodzi przez pewne problemy związane ze zmianami koncepcji lub doprecyzowaniem wymagań. Dlatego dzięki dobrym uwagom na rysunkach i jasnym komunikatom między stronami, można uniknąć problemów i skrócić czas konsultacji.

 Kiedy potrzeba dokonać modyfikacji na rysunku i móc w lepszy sposób przekazać swój zamysł dla zespołu projektantów, można użyć narzędzi adnotacji w CAD. Z łatwymi do odczytania i zrozumienia adnotacjami, zespół projektantów może z łatwością dać podwykonawcom wskazówki i podjąć działanie w odpowiednim czasie, a to wszystko poprawia komunikację.

 Oprogramowanie CAD, z wieloma ulepszeniami oraz innowacyjnymi właściwościami, przekształciło projekty w pracę technologiczną oraz stało się niezbędnym elementem w całej branży we wszystkich fazach procesu.

Najlepsze oprogramowanie CAD dla Twojego zespołu projektowego

 Oprogramowanie CAD jest używane w wielu światowych przedsiębiorstwach, najczęściej w tych, które zaangażowane są w produkcję i konstrukcje. Dlatego wybierając oprogramowanie CAD dla swojej firmy należy zwrócić uwagę aby posiadało ono takie zalety, które znajdą zastosowanie w konkretnych projektach. Jest wiele świetnych programów CAD z fenomenalnymi funkcjonalnościami, ale jeżeli nigdy mogę nie zostać użyte podczas projektowania, to dlaczego za nie płacić?

W takiej sytuacji fundamentalną sprawą staje się fakt, aby zakupione oprogramowanie CAD 2D było niezawodne oraz umożliwiało Twoim zespołom projektantów na przeglądanie, modyfikacje oraz rekonstrukcje rysunków w dowolnym miejscu.

 Pamiętaj, że rysunki techniczne stworzone przy pomocy oprogramowania CAD są integralną częścią ulepszania produktywności w przedsiębiorstwie. Zamiast stosować metody odręcznego projektowania, świat zmierza w kierunku bardziej innowacyjnych i zaawansowanych metod pracy, a złożoność konstrukcji nie jest już przeszkodą.

Stosując wcześniejsze wytyczne jako filtr łatwo można ocenić funkcjonalność danego oprogramowania CAD 2D.

Płynne działanie: Oprogramowanie ZWCAD wykorzystuje wielordzeniową technologię przetwarzania równoległego w celu optymalizacji wydajności, która może skutecznie poprawić szybkość odczytu plików. Jednocześnie ZWCAD zawiera do wyboru interfejs klasyczny lub wstążki. Łatwe w użyciu polecenia pozwalają zaoszczędzić na kosztach nauki.

Wysoka dokładność: Dla projektów konstrukcji mechanicznych wymagających wysokiej precyzji, oprogramowanie ZWCAD posiada bogate biblioteki i inteligentne narzędzia części mechanicznych, które mogą poprawić dokładność konstrukcji i przyspieszyć projekt.

Udostępnianie plików CAD w chmurze: Oprogramowanie ZWCAD wspiera zespoły projektantów umożliwiając udostępnianie rysunków konstrukcyjnych pomiędzy nimi, a wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby promować płynny przebieg projektu. To co czyni go bardziej przenośnym jest fakt, że istnieje jego mobilna wersja czyli ZWCAD Mobile od firmy ZWSOFT dostępna dla platform Android i IOS, Obsługuje ona mobilne udostępnianie, przeglądanie oraz edytowanie plików CAD.

Inteligentna adnotacja: Funkcja inteligentnej adnotacji oprogramowania ZWCAD zawiera wbudowane narzędzia do adnotacji m.in. revision cloud, multi-leader. Inteligentna adnotacja jest dostępna również w ZWCAD Mobile, gdzie można dodawać adnotacje na rysunku i pozostawiać komentarze w okienku czatu. Umożliwia to stronom zainteresowanym na skomentowanie jakiegokolwiek detalu na rysunku oraz pomaga to zespołowi projektantów na dokładniejsze zrozumienie potrzeb.

Powyższe wytyczne są tylko przykładowe, ale myślę, że dzięki temu stworzysz własne wytyczne, które pomogą Ci znaleźć oprogramowanie CAD dopasowane do Twoich potrzeb!

4 powody, dla których Twój zespół projektantów powinien używać oprogramowania CAD